Implanty Zębowe | Oferta usług | Kontakt
Implanty - Dens VIP  
    Implanty Zębowe, Oferta usług, Galeria
  Dens VIP, Dyplomy i Certyfikaty, Oferta współpracy dla Lekarzy   Pytania i Terminologia, Artykuły i Ciekawostki  
 
   

Drugi etap - zabieg chirurgiczno-implantologiczny

Wszczepienie implantu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. W moim gabinecie pacjenci znieczulani są aparatem WAND . Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga narkozy o którą często pytają pacjenci na konsultacji. Sam zabieg nie dostarcza nieprzyjemnych wrażeń jedynie przy mnogiej implantacji oraz przy konieczności wykonania zabiegów okołoimplantacyjnych (podniesienie zatoki, zabiegi sterowanej regeneracji kości, przeszczepianie bloczków kostnych) wydłużający się czas zabiegu wpływa na zmęczenie i znużenie zabiegiem odczuwalne przez pacjenta jako nieprzyjemną dolegliwość. W czasie zabiegu jedyną nieprzyjemną dolegliwością może być wibracja towarzysząca przygotowaniu miejsca pod implant. Zabieg wszczepienia jednej śruby trwa ok. 15-30 min. ,Jeżeli wszczepiam więcej zębów oraz  gdy wykonuję zabiegi poprawiających warunki kostne u pacjenta (zabiegi sterowanej regeneracji kości, zabiegi podniesienia zatoki szczękowej i inne) wtedy czas wydłuża się nawet do kilku godzin. Implantacja jest mniejszą ingerencją niż usunięcie na przykład zgorzelinowych korzeni zęba, gdzie mamy do czynienia z wysiewem bakterii do krwioobiegu . Implant jest absolutnie sterylny i dodatkowa osłona antybiotykowa zapewnia bezpieczeństwo naszemu organizmowi. Zabieg polega na przecięciu dziąsła , odsłonięciu kości wyrostka zębodołowego a następnie na wywierceniu otworu, w który wkręca się implant.  Implanty po wkręceniu w zabiegach dwuetapowych pokrywamy dziąsłem i zaszywamy. Wszczepionego implantu nie widać a dowodem ingerencji lekarza są szwy, które zastają usunięte po 10-14 dniach. W okresie gojenia, czyli przez 3 miesiące pacjent użytkuje swoje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne, ewentualnie uzupełnienie tymczasowe wykonane przed implantacją. 

Zabiegi wszczepiania implantów dzielimy na :

Jednoetapowy

Zabieg jednoetapowy ma tę podstawową zaletę, że ingerujemy tylko jeden raz w tkanki otaczające implant. Zabiegi te możemy jednak wykonać wówczas gdy pacjent ma idealne warunki kostne oraz po wkręceniu implant ma stabilizację pierwotną powyżej 35Ncm. Po wprowadzeniu implantu zamiast śruby zamykającej przykręcamy śrubę gojącą lub tymczasowy łącznik na którym lekarz mocuje tymczasowe uzupełnienie protetyczne (koronę, most lub protezę). Tymczasowe uzupełnienie protetyczne w postaci korony wyłączamy ze zgryzu aby nie powodować ruchomości implantu podczas wgajania. Natomiast protezy (mocowane z reguły na stałę do implantów bądź mosty dopasowywane są tak aby nie było przeciążeń. Ostatnie badania prof. Tarnowa z USA (jednego z najlepszych implantologów na świecie)udowodniły że najlepszą metodą jest wszczepianie implantów zaraz po atraumatycznym usunięciu  zęba. Po zabiegu zębodołu nie wypełnia się materiałem kościotwórczym a rany nie zaszywa się.

W leczeniu jednoetapowym tkanki miękkie goją się i kształtują od razu w taki sposób jak tego oczekujemy wokół przyszłej stałej odbudowy protetycznej.  Przy badaniu kontrolnym - na zdjęciu rentgenowskim widać doskonale, czy wszczep bez problemów obrasta kością, czy też są jakieś komplikacje. Jeśli wszystko przebiega bez powikłań, a więc przede wszystkim nie obserwuje się ruchomości wszczepu, a wokół niego występuje zdrowa tkanka można przystąpić do prac protetycznych.

Dwuetapowy

Gdy pacjent nie ma odpowiedniej ilości kości dla bezpiecznego wszczepienia implantu chirurg zadecyduje, że korzystniej i bezpieczniej jest wykonać zabieg w wersji dwuetapowej to po przygotowaniu miejsca pod planowany implant i wprowadzeniu wszczepu zaszywamy pole operacyjne. Implant jest całkowicie zagłębiony w kości i niewidoczny - schowany pod dziąsłem. Po tygodniu zdejmujemy szwy i pacjent na 6-12 tygodni zapomina , że miał cokolwiek robione . Pozostaje oczywiście pod kontrolą stomatologa . W tym czasie wszczep "przyjmuje się" , komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plaźmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli jakby zrośnięcie się wszczepu z kością . Jest to proces długotrwały i widoczny tylko w obrazie mikroskopowym .
Na świecie istnieje wiele systemów implantacyjnych, lecz z tego tylko kilkanaście ma udowodnioną klinicznie osteointegrację na poziomie komórkowym .
To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu .
Przy badaniu kontrolnym - na zdjęciu rentgenowskim widać doskonale, czy wszczep bez problemów obrasta kością.


Niezależnie od techniki zastosowanej w okresie wgajania się wszczepu trzeba zweryfikować jego integrację wg następujących kryteriów:

  • brak ruchomości
  • występowanie zdrowej tkanki wokół wszczepu
  • niewystępowanie objawów radiologicznych rozrzedzenia kości

 Pamiętaj. implanty tylko z Dens VIP
  Copyright © 2009 Studio Reklamy ADGRAPE.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
  | Oferta usług | Implanty Zębowe | Galeria | Dens VIP | Dyplomy i Certyfikaty | Oferta Współpracy dla Lekarzy | Pytania i Terminologia | Artykuły i Ciekawostki | Kontakt
Implanty tylko z Dens VIP Implanty Zębowe Oferta usług Galeria Dens VIP Dyplomy i Certyfikaty Oferta Współpracy dla Lekarzy Pytania i Terminologia Artykuły i Ciekawostki Kontakt

implanty, implanty Bydgoszcz, korony Procera, korony porcelanowe, licówki porcelanowe, dentysta