Implanty Zębowe | Oferta usług | Kontakt
Implanty - Dens VIP  
    Implanty Zębowe, Oferta usług, Galeria
  Dens VIP, Dyplomy i Certyfikaty, Oferta współpracy dla Lekarzy   Pytania i Terminologia, Artykuły i Ciekawostki  
 
   

korony PROCERA lub CERCON

Od wczesnych lat 90-tych badacze i klinicyści poszukują nowych sposobów wykonywania uzupełnień ceramicznych, które posiadałyby wymagane właściwości w zakresie wytrzymałości, stabilności koloru, ścieralności, precyzji dopasowania, a nie były podparte metalem. Dawniej korony i mosty były tradycyjnie wykonywane z porcelany napalanej na metal (porcelain-fused-to-metal, PFM). Obecnie, dzięki nowoczesnym pełnoceramicznym materiałom – które charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i naturalnym wyglądem – nie trzeba już korzystać z porcelany napalanej na metal. Spośród wszystkich produktów pełnoceramicznych dostępnych na rynku produkty z linii Procera® firmy Nobel Biocare charakteryzują się największą estetyką i najwyższą jakością, jak również najlepiej sprawdzają się u pacjentów. Korony pełnoceramiczne wykorzystujące komputerową technikę produkcji CAD/CAM , których przykładem jest korona PROCERA ma bardzo wiele zalet:

Koniec z „szarymi liniami” w koronach z porcelany napalanej na metal
W przypadku koron z porcelany napalanej na metal z upływem czasu tkanka miękka wokół zęba może się obniżyć, odsłaniając dolną część korony wykonaną z metalu. Widać wówczas brzydkie szare linie. W przypadku koron z linii Procera® jest to po prostu niemożliwe, ponieważ nie zawierają one metalu.

Biokompatybilność
Pełnoceramiczne rozwiązania z linii Procera® są przyjazne dla tkanek. Korona, most lub licówka doskonale komponują się z resztą uzębienia, działając przy tym pozytywnie na dziąsła, które w naturalny sposób się podnoszą.  Ponieważ są biokompatybilne, nie wywołują reakcji alergicznych ani nadwrażliwości na temperaturę. Nie mają też wpływu na odczuwanie smaku. Nie ma w literaturze fachowej opisów przypadków alergii na te materiały, ponad to posiadają cechy izolatora w zetknięciu z ciepłym czy zimnym i wykazują brak wzajemnego oddziaływania z innymi materiałami dentystycznymi.

Doskonałe dopasowanie
Rozwiązania z linii Procera® to precyzyjnie zaprojektowane produkty powstające w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych. Są tak doskonale dopasowane, że można w ogóle zapomnieć o ich istnieniu.

Znakomite dobranie
Produkty z linii Procera® powstają w oparciu o unikatowy system, dzięki któremu subtelnie naśladują kolor i przejrzystość naturalnych zębów, a odróżnienie ich od reszty zębów jest prawie niemożliwe.


Niestety tego typu korony i mosty są, jak na razie, wciąż prawie dwukrotnie droższe niż klasyczne korony porcelanowe napalane na metalach.
Na przykładzie jednego z systemów przedstawię technikę przygotowania takiej korony.
System Procera opracował w 1986 roku dr Matts Andersson przy współpracy z dr Agneth Oden.
Procera wykorzystuje koncepcję CAD/CAM (computer aided design/ computer aided manufacturing - komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie)
Korona taka składa się z gęsto spiekanego tlenku glinu o wysokiej czystości w połączeniu z licującą porcelaną. Producenci Procera All Ceram zapewniają wysoką wytrzymałość i właściwe dopasowanie czapeczek z gęsto spiekanego tlenku glinu.
Na początku pracy lekarz w gabinecie musi precyzyjnie przygotować ząb pod przyszłą koronę. Ważne jest dokładne zaznaczenie brzegu preparacji na zębie, aby uzyskać precyzyjne odbicie pobrzeża na wycisku i określenie zasięgu przyszłej korony. Po zakończeniu opracowywania pobrany zostaje wycisk zgodnie z ogólnie przyjętą metodyką.
Model wykonany zostaje w pracowni protetycznej. Po osadzeniu modelu roboczego oraz modelu zębów przeciwstawnych w artykulatorze model opracowanego zęba ( tak zwany "słupek" ) jest wyjmowany z całości modelu i przygotowywany do skanowania za pomocą skanera.
System Procera składa się z komputerowo sterowanego stanowiska projektowania w pracowni protetycznej, które jest połączone poprzez modem internetowy z Procera Sandvik AB w Sztokholmie w Szwecji, gdzie wytwarzana jest czapeczka. Na tym stanowisku projektowania urządzenie skanujące, połączone z komputerem, analizuje powierzchnię modelu gipsowego czyli repliki opracowanego zęba. Model zęba jest umieszczony w uchwycie
Sonda skanera doprowadzona jest do kontaktu z modelem zęba (słupkiem) w celu rozpoczęcia procesu skanowania. Podczas gdy stolik skanera obraca się, kontakt pomiędzy sondą skanera a słupkiem utrzymywany jest przy użyciu niezwykle malej siły. Podczas obrotu stolika, notowany jest jeden punkt na każdy z 360 stopni obwodu słupka. Po każdym obrocie słupka sonda jest unoszona o 200 ľm i automatycznie odczytywana jest kolejna linia skanowania, aż do uzyskania danych z powierzchni całego modelu opracowanego zęba. Kształt powierzchni słupka opisuje około 50000 zanalizowanych punktów.
Sonda skanera czyta punkty na powierzchni skanowanego słupka; pojedynczy punkt jest otrzymywany dla każdego stopnia wokół obwodu modelu, co daje okoto 50.000 zarejestrowanych punktów. Dane dotyczące kształtu opracowanego zęba i projektu czapeczki są przesyłane modemem do fabryki w Sztokholmie. Czapeczka zostaje wykonana przy użyciu skomplikowanej technologii napylania i techniki CAD/CAM (komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie).
Technik dentystyczny projektuje zewnętrzny ksztatt przyszłej czapeczki na ekranie komputera i określa jej grubość.
Czapeczka jest kontrolowana pod względem jakości i wysyłana pocztą do pracowni, gdzie technik kończy wykonanie korony poprzez napalenie licowania z porcelany.
Po glazurowaniu i ostatecznym polerowaniu mechanicznym z użyciem diamentowej pasty polerującej, uzupełnienie jest gotowe do przymiarki i zacementowania.


Pamiętaj. implanty tylko z Dens VIP
  Copyright © 2009 Studio Reklamy ADGRAPE.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
  | Oferta usług | Implanty Zębowe | Galeria | Dens VIP | Dyplomy i Certyfikaty | Oferta Współpracy dla Lekarzy | Pytania i Terminologia | Artykuły i Ciekawostki | Kontakt
Implanty tylko z Dens VIP Implanty Zębowe Oferta usług Galeria Dens VIP Dyplomy i Certyfikaty Oferta Współpracy dla Lekarzy Pytania i Terminologia Artykuły i Ciekawostki Kontakt

implanty, implanty Bydgoszcz, korony Procera, korony porcelanowe, licówki porcelanowe, dentysta